سلام ونکوور

روایت مهاجرت ما به ونکوور- کانادا
 
یک ماه ونکوور
ساعت ٦:٤٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٩ : توسط :

با گذشت تقریبا یک ماه از ورودمون به کانادا، زندگی کم کم داره به حالت عادی خودش برمیگرده ... که خوب خیلی خوبه! چون اون حالت گیجی و سردرگمی چند هفته اول داره جاش رو به آرامش و راحتی میده. کلیه وسایل خونه رو خریداری کردیم و این قطعا نقش بسزایی در مرتب شدن اوضاع زندگیمون داشته.

برای راهنمایی دوستانی که در راهند، علل الخصوص اونایی که دارن میان ونکوور یه سری اطلاعات کلی در این پست میزارم که البته برای اطلاعات بیشتر هرکدوم رو گوگل کنید میتونید به تفصیل در موردش بخونید.

اولین کارهایی که بعد از رسیدن انجام میدید ایناست (به هر ترتیبی که دوست دارید!)

*افتتاح حساب بانکی

*مراجعه به یکی از مراکز service canada و گرفتن sin number

*مراجعه به یکی از دفاتر امور مهاجرین مثلا ISS of BC و پر کردن فرمهای Health Insurance و Child Benefit که البته داشتن sin number برای این فرمها الزامیست.

*پیدا کردن یک case manager خوب که بتونه شما رو در مورد کلاسها، دوره ها و کاریابی راهنمایی کنه. (اینهم مربوط به ISS میشه!) و ثبت نام برای کلاسهای رایگان زبان.

یک سری موسسه های دیگه هم که ممکنه بدردتون بخوره ایناست:

# YWCA

# MOSAIC

در حال حاضر آقای همسر منتظر امتحان تعیین سطح برای شروع کلاسهای زبان هست و من هم که نیازی به کلاس زبان نداشتم case manager معرفیم کرده برای گذروندن یک دوره یک ماهه کلاسهای کاریابی که  MOSAIC برگزار میکنه و از 4 اکتبر شروع میشه.

من همچنان در حال جمع آوری اطلاعات و شناخت محیط هستم و سعی میکنم هرچیز بدرد بخوری رو که پیداکردم در اختیار دوستان بگذارم.