سلام ونکوور

روایت مهاجرت ما به ونکوور- کانادا
 
6 هفته تا ونکوور
ساعت ٦:٥٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩ : توسط :

6 هفته تا ونکوور فاصله داریم!

امروز رفتم بلیطها رو برای هفته اول شهریور خریدم. اینجوری هم برای خودمون و هم برای بقیه تکلیفمون معلومه و دیگه میتونیم بگیم در فلان تاریخ-فلان ساعت پرواز داریم و حالا با خیال راحت میتونیم برای رفتنمون برنامه ریزی کنیم. 

به خدا داغون شدم از بس که این اواخر هی "اگر" و "شاید" تو کارمون گذاشتن. عصبانی

قبلا با پرواز جدیدی از "ا.ی.ر.ا.ن-ا.ی.ر" که تازه راه اندازی شده و مستقیما از شیراز به لندن میره بلیط رزرو کرده بودیم برای 24 مرداد و از اون طرف کانکت با بریتیش ایرویز تا ونکوور. دو تا حسنی که این پرواز داشت این بود که اولا" اینجوری فقط یه ترانزیت داشتیم (در لندن) و دوما" دو تا 32 کیلو باری بود که در ازای هر نفر میتونستیم ببریم. اما به دلیل ت.ح.ر.ی.م-ی  که گویا هنوز هم اجرا نشده ولی هرروز محتمل تر میشه تصمیممون بر این شد که با گالف ایر بریم، به این صورت: شیراز-بحرین-لندن (با گالف ایر) لندن- ونکوور (با ایرکانادا). هزینه بلیط هم برای بزرگسال 1,043,000 تومن و کودک 800,000 تومن شد (با احتساب مالیات). با این پرواز یه استاپ 2 ساعته در بحرین و  یه 4 ساعته در لندن خواهیم داشت و هر کدوممون 2 تا 23 کیلو میتونیم ببریم. در عوض یه جورایی چون از همون اول با پرواز خارجی میریم حس امنیتش بیشتره و خوب مزایای دیگه ای هم داره. چشمک نیشخند

طبق توصیه عموم اینا که اونجا هستن تاریخ رفتن رو جوری تنظیم کردم که آخرای ماه برسیم-- که برای ما میشه هفته آخر آگوست. به دو دلیل:

1- اکثر آپارتمانها و خونه ها از اول ماه اجاره میرن

2-برای بیمه دولتی فرقی نمیکنه که اول ماه برسی کانادا یا آخرش. اون ماهی که درش لندینگ میکنی به عنوان ماه اول از سه ماه حساب میشه و اینجوری به نفعمونه چون فقط در ازای 2 ماه و یک هفته پول بیمه خصوصی پرداخت میکنیم. هورا 

علاوه بر فروش مقداری از لوازم منزل و یه مختصر جمع و جور کردن، کارهای دیگری رو که این اواخر انجام دادیم اینجا لیست میکنم و انشالله تو پست بعدی مفصل بهشون میپردازم.

  1. خرید چمدون
  2. تهیه گواهی عدم استفاده از بیمه ماشین 
  3. واکسیناسیون و دریافت کارت بین المللی اون
  4. دندانپزشکی
  5. تهیه چک لیست وسایلی که با خودمون میبریم
  6. خرید بلیط