سلام ونکوور

روایت مهاجرت ما به ونکوور- کانادا
 
6 هفته تا ونکوور
ساعت ٦:٥٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩ : توسط :

6 هفته تا ونکوور فاصله داریم!

امروز رفتم بلیطها رو برای هفته اول شهریور خریدم. اینجوری هم برای خودمون و هم برای بقیه تکلیفمون معلومه و دیگه میتونیم بگیم در فلان تاریخ-فلان ساعت پرواز داریم و حالا با خیال راحت میتونیم برای رفتنمون برنامه ریزی کنیم. 

به خدا داغون شدم از بس که این اواخر هی "اگر" و "شاید" تو کارمون گذاشتن. عصبانی

قبلا با پرواز جدیدی از "ا.ی.ر.ا.ن-ا.ی.ر" که تازه راه اندازی شده و مستقیما از شیراز به لندن میره بلیط رزرو کرده بودیم برای 24 مرداد و از اون طرف کانکت با بریتیش ایرویز تا ونکوور. دو تا حسنی که این پرواز داشت این بود که اولا" اینجوری فقط یه ترانزیت داشتیم (در لندن) و دوما" دو تا 32 کیلو باری بود که در ازای هر نفر میتونستیم ببریم. اما به دلیل ت.ح.ر.ی.م-ی  که گویا هنوز هم اجرا نشده ولی هرروز محتمل تر میشه تصمیممون بر این شد که با گالف ایر بریم، به این صورت: شیراز-بحرین-لندن (با گالف ایر) لندن- ونکوور (با ایرکانادا). هزینه بلیط هم برای بزرگسال 1,043,000 تومن و کودک 800,000 تومن شد (با احتساب مالیات). با این پرواز یه استاپ 2 ساعته در بحرین و  یه 4 ساعته در لندن خواهیم داشت و هر کدوممون 2 تا 23 کیلو میتونیم ببریم. در عوض یه جورایی چون از همون اول با پرواز خارجی میریم حس امنیتش بیشتره و خوب مزایای دیگه ای هم داره. چشمک نیشخند

طبق توصیه عموم اینا که اونجا هستن تاریخ رفتن رو جوری تنظیم کردم که آخرای ماه برسیم-- که برای ما میشه هفته آخر آگوست. به دو دلیل:

1- اکثر آپارتمانها و خونه ها از اول ماه اجاره میرن

2-برای بیمه دولتی فرقی نمیکنه که اول ماه برسی کانادا یا آخرش. اون ماهی که درش لندینگ میکنی به عنوان ماه اول از سه ماه حساب میشه و اینجوری به نفعمونه چون فقط در ازای 2 ماه و یک هفته پول بیمه خصوصی پرداخت میکنیم. هورا 

علاوه بر فروش مقداری از لوازم منزل و یه مختصر جمع و جور کردن، کارهای دیگری رو که این اواخر انجام دادیم اینجا لیست میکنم و انشالله تو پست بعدی مفصل بهشون میپردازم.

  1. خرید چمدون
  2. تهیه گواهی عدم استفاده از بیمه ماشین 
  3. واکسیناسیون و دریافت کارت بین المللی اون
  4. دندانپزشکی
  5. تهیه چک لیست وسایلی که با خودمون میبریم
  6. خرید بلیط 

 

 


 
**دلنوشته):
ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٩ : توسط :

اصلا" خوش ندارم که تو کاری که آدم مدتها وقت براش گذاشته و برنامه ریزی کرده، "اگر" بگذارن. دلم میخواد بتونم کامل از اینجا کنده بشم تا اونجا با جون و دل در راه موفقیت تلاش کنم. میدونم که میتونم موفق بشم، ولی واهمه دارم از اینکه بندهایی که در پشت سر دارم، حرکت به جلو رو برام دشوار کنن.

این روزها همش به این فکر میکنم که برای به دست آوردن اون چیزهایی که در اعماق وجودمون به دنبالشیم، چه اندازه باید از دست بدیم؟

خدای عزیز، تو با من باش.


 
دیر یا زود؟!
ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ تیر ۱۳۸٩ : توسط :

دوستانی که رفتند... و یا در حال رفتن هستند... یکی بگه چه جوری و از کجا جمع و جور کردن وسایل رو شروع کنیم؟؟ من که واقعا سر در گمم این روزها سوال

همونطوری که گفتم یه اقدام نسبتا موفق در فروش وسایل اساسی منزل داشتیم... گرچه هنوز اکثر چیزهایی که فروختیم خونه خودمونه و پولی هم به اون صورت از کسی نگرفتیم!!تعجب تازه فکر میکنم که دم دمای رفتن بازهم یه سری چیزای دیگه رو بگذاریم برا فروش.

من همش احساس میکنم اگر واقعا بخوایم آخر مرداد بریم باید از همین حالا شروع کنیم به پیچیدن وسایل و خالی کردن خونه ولی همسر جان همچین حسی نداره و تازه هر از گاهی به این عجول بودن من میخنده... و در کمال آرامش میگه که همه این کارها رو خودش یه هفته ای انجام میده و اصلا جای نگرانی نیست. اصلا دوست ندارم هول هولکی و دقیقه نودی کار کنم. میترسم که آخرش هم همین بشه!!! وقت تمام

خودم هم هرچی دور و برم رو نگاه میکنم نمیدونم از کجا شروع کنم به پیچیدن وسایل. متفکر شاید هم واقعا یه کم زود باشه!

اگر  کسی تجربه مشابهی داره به من هم بگه که چیکار کنم. 


 
تغییر لیست مشاغل فدرال ... حقیقت، نه شایعه!!!
ساعت ٤:٠۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ تیر ۱۳۸٩ : توسط :

همونطوری که پیش بینی میشد...منتظر لیست مشاغل مورد قبول فدرال برای آندسته از متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق FEDERAL SKILLED WORKER را دارند، دستخوش تغییراتی شده. لیست جدید شامل 29 کد شغلی میباشد که در ادامه این پست ملاحظه میفرمایید.

متاسفانه تعدادی از کدهای شغلی که در لیست قبلی بود از این لیست حذف شده، از جمله کد شغلی بنده یعنی 4121 و 4131--(کلیه معلمین و مدرسین آموزشگاه ه و دانشگاه و غیره). دل شکسته 

لازم به ذکر که این قانون جدید از 26 ژوئن 2010 (یعنی دیروز) قابل اجرا بوده و شامل حال آندسته از متقاضیانی که قبل از این تاریخ مدارکشان توسط ویزا آفیس دریافت شده باشد نمیشود.

اینهم از لیست جدید مشاغل:

0631 Restaurant and Food Service Managers
0811 Primary Production Managers (Except Agriculture)
1122 Professional Occupations in Business Services to Management
1233 Insurance Adjusters and Claims Examiners
2121 Biologists and Related Scientists
2151 Architects
3111 Specialist Physicians
3112 General Practitioners and Family Physicians
3113 Dentists
3131 Pharmacists
3142 Physiotherapists
3152 Registered Nurses
3215 Medical Radiation Technologists
3222 Dental Hygienists & Dental Therapists
3233 Licensed Practical Nurses 
4151 Psychologists
4152 Social Workers
6241 Chefs
6242 Cooks
7215 Contractors and Supervisors, Carpentry Trades
7216 Contractors and Supervisors, Mechanic Trades
7241 Electricians (Except Industrial & Power System)
7242 Industrial Electricians
7251 Plumbers
7265 Welders & Related Machine Operators
7312 Heavy-Duty Equipment Mechanics
7371 Crane Operators
7372 Drillers & Blasters - Surface Mining, Quarrying & Construction 
8222 Supervisors, Oil and Gas Drilling and Service

برای توضیحات بیشتر به لینک زیر در سایت رسمی مهاجرت کانادا مراجعه کنید.  http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp

پی نوشت: من خدا رو هزاران مرتبه شکر میگم که اون موقعی که باید اقدام کردم و حالا نمیشینم افسوس بخورم که چرا کد شغلی من در لیست جدید نیست. (خدایا قربونت برم ...  خیلی خیلی خیلی خیلی دوستت دارم قلبماچ)